Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 25 września 2023
Powrót
Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk

O medale Mistrzostw Polski Młodzików walczyli w Słubicach lekkoatleci naszego Klubu. Pierwsze zawody mają za sobą również bobsleiści. Dobre starty kontynuują tenisiści stołowi i żeglarze, a w sprawach organizacyjnych trwają przygotowania do przywitania nowego roku akademickiego na wszystkich polach. Zapraszamy do sportowego podsumowania tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk!

BOBSLEJE

Bobsleiści Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk wystartowali w zawodach w rozpychaniu. W Czechach udało się wywalczyć jedno miejsce na podium. Drugą lokatę wywalczył Bartosz Sienkiewicz w rywalizacji monobobów jako pilot. Ósmy w monobobach był Seweryn Sosna, a w dwójkach nasi reprezentanci zajęli czwarte miejsce. Gratulacje!

GIMNASTYKA

W zgrupowaniu Kadry Narodowej w ubiegłym tygodniu wzięli udział gimnastycy KS AZS AWFiS Gdańsk: Jakub Śliwiński, Tymoteusz Godlewski i Stefan Szóstko-Szewczenko. Gratulujemy!

LEKKOATLETYKA

W ubiegłym tygodniu odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w Słubicach. Oktawian Zmarlak wywalczył srebrny medal w chodzie na 5 km. Jego trenerem jest Ryszard Kański. Dobry występ zanotowała również Weronika Janeczek, która w biegach na 80 m ppł i 300 m ppł dwukrotnie plasowała się na szóstym miejscu, bijąc rekord życiowy na krótszym z dystansów. To zawodniczka trenująca pod okiem Anny Sękowskiej-Rolbieckiej.

W Słubicach świetnie zaprezentowali się także zawodnicy naszego klubu partnerskiego – MKS GALA Gdańsk. Złoty medal w skoku w dal zdobyła Natalia Świątkowska (trenerzy Katarzyna Majchrzak, Wojciech Prokop), a brązowy medal na 100 metrów wywalczyła Julia Żylla (trenerka Anna Sękowska-Rolbiecka). Ta sama zawodniczka w finale na 300 metrów była czwarta, a w biegu na 300 m ppł tuż za podium uplasował się podopieczny Macieja Ratajczaka Nataniel Szwedka. Gratulacje!

Mityng zakończenia sezonu odbył się w Warszawie. W biegu na 100 metrów triumfował Jan Samulewicz, który po perypetiach zdrowotnych wraca do swojej najlepszej formy. Trenerem Janka jest Maciej Ratajczak. Brawo!

W czwartek w biurze Klubu odbyło się spotkanie dyrektora Macieja Szafrana i redaktora Krzysztofa Gostomczyka z laureatkami Gdańskiego Gryfa Miesiąca – Agatą Kołakowską, Wiktorią Brzeską, Olgą Pietrzak i Aleksandrą Belowską. Przedstawiciele Klubu przekazali w imieniu Partnerów nagrody za zdobycie tytułu Laureata GGM. Partnerami plebiscytu są Top Gun Grill Bar, Exclusive Sport (dystrybutor marki JOMA), Fizjo Park – centrum aktywnej fizjoterapii, Surf Burger, Ziaja Polska oraz Decathlon Trójmiasto.

TENIS STOŁOWY

Dwa zwycięstwa ligowe dla trzeciej drużyny KS AZS AWFiS Gdańsk! W rozgrywkach drugiej ligi nasi tenisiści stołowi zwyciężyli w starciu z Beniaminkiem Starogard Gdański 10:0 oraz z MRKS Gdańsk 8:2. Gratulujemy!

W Grand Prix Polski seniorów wystąpił tylko jeden tenisista naszego Klubu – Szymon Malicki. W turnieju głównym w Gliwicach nasz jedynak uplasował się na miejscach 25-28. Trenerem sekcji tenisa stołowego jest Bartosz Gajek.

ŻEGLARSTWO

W Dziwnowie odbyły się regaty z cyklu Baltic Cup dla klasy 420. Żeglarze Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk zdobyli aż cztery medale. Najlepiej w klasyfikacji generalnej spisały się Marta i Klara Piotrowskie. Zajęły 4. miejsce, ale triumfowały w klasyfikacji do lat 17 oraz zajęły 2. miejsce wśród kobiet. Na podium stanął też Filip Marjański, którego załogantem był Mateusz Graczyk (Opty Ustka). W kategorii do lat 17 byli drudzy, a wśród mężczyzn ogółem trzeci. Gratulujemy!

W bazie sportów wodnych na gdańskim Jelitkowie odbyły się kolejne zajęcia dla grup dziecięcych w ramach PGE Polsailing. Cieszy nas spore zainteresowanie zajęciami na wodzie!

Przypominamy, że partnerem sekcji żeglarskiej jest m.in. Grupa GPEC, dzięki której nasi sportowcy mogą walczyć o medale największych imprez w Polsce i na świecie! Dziękujemy!

SPRAWY ORGANIZACYJNE

W ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie władz Klubu z władzami Uczelni nt. korzystania z obiektów sportowych w nowym roku akademickim. W spotkaniu udział wzięli prezes Leszek Blanik, wiceprezes Bartosz Gajek oraz dyrektor Maciej Szafran, a ze strony Uczelni JM Rektor prof. dr hab. Paweł Cięszczyk i kanclerz Sławomir Polański.

We wtorek w biurze Klubu miało miejsce spotkanie dyrektora Macieja Szafrana z kierownikiem sekcji szermierczej Andrzejem Witkowskim oraz zawodnikiem Piotrem Kaśkowem.

Odbyło się również spotkanie Zespołu ds. Statutowych, które miało na celu omówienie i potwierdzenie ostatecznej wersji nowego Statutu klubowego.

W czwartek miało miejsce zdalne posiedzenie Zarządu Klubu.

W piątek odbyło się kolejne spotkanie z doradcą biznesowym Jackiem Antczakiem, które miało miejsce w siedzibie Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk.

WSPÓLNE REDAGOWANIE SPORTOWYCH PODSUMOWAŃ

Zabrakło informacji o ważnym wyniku i wydarzeniu minionego tygodnia? Dopisz je w komentarzu, a my po weryfikacji dodamy je niezwłocznie do naszego posta.

Zapraszamy do takiej aktywności zawodników, trenerów, rodziców i działaczy!

Z góry dziękujemy i pozostajemy ze sportowym pozdrowieniem!

#azs #awfis #azsawfis #ksazsawfisgdansk #uzaleznieniodsportu

Partnerami Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk są:

Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, AZS Akademicki Związek Sportowy, AZS Gdańsk, BALTAsa.com, Bistro Przewaga Gdańsk AWF, Decathlon Trójmiasto, GIWK, Grupa GPEC, JOMA Sport Polska, Klub Rotary Gdynia, Kreska Mąki, Liceum Columbus, Matuszak Legal & Sport, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Miasto Gdańsk, MKS Gala, Pomorskie, Pomorska Federacja Sportu, Rada Samorządu Studentów AWFiS, Surf Burger, Top Gun Grill Bar, Ziaja Polska