Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 06 listopada 2023
Powrót
Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk

Za nami zawody Pucharu Polski juniorów i seniorów w gimnastyce, judo oraz szermierce, a także obozy i zgrupowania przygotowujące do nowego sezonu. Nasi sportowcy potwierdzają wysoką formę. W najbliższym czasie kolejne wyzwania w tym żeglarskie Mistrzostwa Europy w klasie 49er, gdzie liczymy na kolejne dobre wyniki! Zapraszamy do sportowego podsumowania tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk!

BOBSLEJE

Bobsleiści kadry narodowej wrócili do kraju po zgrupowaniu w Siguldzie. Już wkrótce rozpocznie się sezon zimowy, w którym nasi zawodnicy powalczą o dobre wyniki w zawodach pucharu świata i Europy, a także na mistrzostwach świata i Europy. Powodzenia!

GIMNASTYKA

Mykyta Herasymov zajął 9. miejsce w wieloboju podczas Pucharu Polski w gimnastyce sportowej, który odbył się w miniony weekend w Bydgoszczy. Trenerem Mykyty jest Dawid Węglarz. Gratulujemy!

W Olsztynie rozegrano Memoriał Małgorzaty Plichty. Świetny wynik osiągnęła Natalia Zizimenko, która uplasowała się na trzecim miejscu w wieloboju. Zawodniczka naszego Klubu była również najlepsza na ćwiczeniach wolnych! W czołowej dziesiątce klasyfikacji wielobojowej znalazły się Lena Mrowiec (szósta) oraz Alicja Iwanicka (siódma). Trenerami zawodniczek są Kamil Radomski, Marzanna Sosińska i Wolodymyr Lototskyi. Brawo!

JUDO

Nazar Tsukanov zwycięzcą zawodów Pucharu Polski juniorów w judo! Zawodnik KS AZS AWFiS Gdańsk wygrał rywalizację w kategorii do 66 kg. W klasyfikacji zawodników do 73 kg na piątym miejscu znalazł się Jakub Kuczyński. Trenerami judoków są prof. Radosław Laskowski oraz Łukasz Kuczyński. Gratulacje!

LEKKOATLETYKA

W Centralnym Ośrodku Sportu w Szczyrku odbyło się zgrupowanie zawodników, trenujących pod okiem Leszka i Aleksandry Walczak. Poza ciężką pracą nad przygotowaniem do sezonu startowego znalazł się również czas na zdobywanie górskich szczytów! Trzymamy kciuki za cały okres przygotowawczy!

PŁYWANIE

Maria Modzelewska zdobyła dwa medale podczas Mistrzostw Województwa Pomorskiego w pływaniu. 14-latka była druga w rywalizacji na 200 metrów stylem zmiennym oraz trzecia na dystansie 100 metrów stylem motylkowym. Trenerem sekcji pływackiej jest Mateusz Kierzkowski. Gratulacje!

SZERMIERKA

Świetne rezultaty florecistek i florecistów podczas Pucharu Polski juniorów w Obornikach Śląskich. Marta Jakubowska i Miłosz Możejko wywalczyli brązowe medale, a w czołowej ósemce znaleźli się także Idzi Duraj (8. miejsce) oraz Amelia Olszewska (7. miejsce). Trenerem florecistek jest Konrad Pietrusiak, natomiast florecistów Krzysztof Walka. Brawo!

TENIS STOŁOWY

Superligowe zwycięstwo w Lęborku! Zawodnicy KS AZS AWFiS BALTA Gdańsk wygrali 3:1 z Poltarex Pogonią Lębork. Punkty zdobyli Donghyun Kim oraz Szymon Malicki. Trenerem jest Bartosz Gajek.

Porażkę w II Lidze Kobiet odniosła żeńska drużyna naszego Klubu. W sobotnim meczu zawodniczki uległy LUKS II Chełmno 1:8.

WIOŚLARSTWO

Wioślarki i wioślarze KS AZS AWFiS Gdańsk powołani na zgrupowanie konsultacyjne w Wałczu. Do kadry seniorek powołano Annę Khlibenko, Rozalię Linowską, Gabrielę Stefaniak (wiosła krótkie) oraz Izabelę Pawlak i Annę Potrzuską (wiosła długie). Dodatkowo ogłoszono powołanych do kadr młodzieżowych. Z AZS AWFiS Gdańsk są to: Filip Dobrzeniecki, Hubert Guzy, Jakub Majewski oraz Marta Pluta. Powodzenia!

ŻEGLARSTWO

Wkrótce rozpoczną się Mistrzostwa Europy klasy 49er, w których wystąpią najlepsi żeglarze Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk. Trzymamy kciuki za udane regaty w Vilamourze.

WSPÓLNE REDAGOWANIE SPORTOWYCH PODSUMOWAŃ

Zabrakło informacji o ważnym wyniku i wydarzeniu minionego tygodnia? Dopisz je w komentarzu, a my po weryfikacji dodamy je niezwłocznie do naszego posta.

Zapraszamy do takiej aktywności zawodników, trenerów, rodziców i działaczy!

Z góry dziękujemy i pozostajemy ze sportowym pozdrowieniem!

#azs #awfis #azsawfis #ksazsawfisgdansk #uzaleznieniodsportu

Partnerami Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk są:

Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, AZS Akademicki Związek Sportowy, AZS Gdańsk, BALTAsa.com, Bistro Przewaga Gdańsk AWF, Decathlon Trójmiasto, GIWK, Grupa GPEC, JOMA Sport Polska, Klub Rotary Gdynia, Kreska Mąki, Liceum Columbus, Matuszak Legal & Sport, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Miasto Gdańsk, MKS Gala, Pomorskie, Pomorska Federacja Sportu, Rada Samorządu Studentów AWFiS, Surf Burger, Top Gun Grill Bar, Ziaja Polska