Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 08 stycznia 2024
Powrót
Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk

Wysokie miejsca florecistek Amelii Olszewskiej i Marty Jakubowskiej na Pucharze Świata juniorek w Udine. Dobrze spisały się również sprinterki na mityngu w Słupsku. Na Mistrzostwach Świata Juniorów w skeletonie wystąpił Vladyslav Polyvach, a triumf w Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym odniósł Szymon Malicki. Tytus Butowski zmienia załoganta. Nową załogę stworzy z Borysem Podumisem. Zapraszamy do sportowego podsumowania tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk!

BOBSLEJE

Vlad Polyvach zajął 16. miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów w skeletonie. Zawody odbyły się w norweskim Lillehammer. Polyvach został w Norwegii na dłużej, aby przygotować się do kolejnych startów w Pucharze Europy.

Zawodnicy Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk przebywają w szwajcarskim Sankt Moritz, gdzie w przyszłym tygodniu odbędą się zawody Pucharu Świata. Trzymamy kciuki za dobre wyniki!

JUDO

Trwają przygotowania sekcji judo do zbliżających się zawodów w tym sezonie. Judocy i trenerzy ćwiczyli na obozie Camp Elbląg 2024, na którym zajęcia prowadził dwukrotny medalista Igrzysk Olimpijskich Waldemar Legień. Pierwszy start w 2024 roku judoczki i judocy planują w lutym. Powodzenia!

LEKKOATLETYKA

W Słupsku na halowym mityngu lekkoatletycznym wystartowała grupa trenerki Anny Sękowskiej-Rolbieckiej. Na wyróżnienie zasługują Lena Sosler (8.02 s) i Weronika Janeczek (8.11 s), które rywalizowały w biegu na 60 m i ustanowiły wartościowe rekordy życiowe. Gratulujemy!

SZERMIERKA

Florecistki i floreciści Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk rywalizowali we włoskim Udine w zawodach Pucharu Świata Juniorów. Na 20. miejscu indywidualnie uplasowała się Amelia Olszewska, a 26. była Marta Jakubowska. Wśród mężczyzn w ósmej dziesiątce znalazł się Idzi Duraj.

W rywalizacji drużynowej Polki (z Jakubowską i Olszewską w składzie) były piąte, a Polacy, których trenerem jest Łukasz Szymański zajęli szóstą lokatę.

TENIS STOŁOWY

W Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym rywalizowali w ubiegły weekend tenisiści stołowi! Najlepszy w zawodach okazał się Szymon Malicki, a trzeci był Kamil Kostyk. Gratulujemy!

WIOŚLARSTWO

Anna Potrzuska, Anna Khlibenko i Rozalia Linowska przebywają obecnie na zgrupowaniach kadr Polski. Potrzuska wraz z reprezentacją wioseł długich trenuje w Bułgarii, a Khlibenko i Linowska we włoskim Livigno. Trzymamy kciuki za udane treningi!

ŻEGLARSTWO

Tytus Butowski zmienia załoganta! Po rezygnacji Łukasza Machowskiego załogę klasy 49er z Tytusem stworzy Borys Podumis (Navigo Sopot). Nowa załoga przebywa obecnie na obozie w Lanzarote. Powodzenia!

Emilia Paszek, Blanka Sójkowska, Jan Marjański i Maurycy Kosmowski wygrali 21. edycję Gdańskiego Gryfa Miesiąca. Młodzi żeglarze trenują pod okiem Adama Paszka.

SPRAWY ORGANIZACYJNE

Wiceprezes Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk Maciej Szafran został powołany na stanowisko Sekretarza Generalnego Polskiego Związku Gimnastycznego. Gratulujemy!

WSPÓLNE REDAGOWANIE SPORTOWYCH PODSUMOWAŃ

Zabrakło informacji o ważnym wyniku i wydarzeniu minionego tygodnia? Dopisz je w komentarzu, a my po weryfikacji dodamy je niezwłocznie do naszego posta.

Zapraszamy do takiej aktywności zawodników, trenerów, rodziców i działaczy!

Z góry dziękujemy i pozostajemy ze sportowym pozdrowieniem!

#azs #awfis #azsawfis #ksazsawfisgdansk #uzaleznieniodsportu

Partnerami Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk są:

Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, AZS Akademicki Związek Sportowy, AZS Gdańsk, BALTAsa.com, Bistro Przewaga Gdańsk AWF, Decathlon Trójmiasto, GIWK, Grupa GPEC, JOMA Sport Polska, Klub Rotary Gdynia, Kreska Mąki, Liceum Columbus, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Miasto Gdańsk, MKS Gala, Pomorskie, Pomorska Federacja Sportu, Port Gdańsk, Rada Samorządu Studentów AWFiS, Surf Burger, Top Gun Grill Bar, Ziaja Polska