Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 15 stycznia 2024
Powrót
Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk

Kilkanaście medali Mistrzostw Okręgu Pomorskiego wywalczyli lekkoatleci Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk. W Toruniu świetnie rozpoczęła sezon Aleksandra Piotrowska, bijąc rekord życiowy w pierwszym starcie. Dobre rezultaty osiągnęły reprezentacje Polski we floretach, które są już coraz bliżej kwalifikacji olimpijskiej. Występ w Pucharze Świata zanotowali bobsleiści, a do Akademickich Mistrzostw Polski szykują się futsalistki, które poznały swoje rywalki w półfinale rozgrywek. Do startu w MŚ klasy iQFoil przygotowuje się Radosław Furmański, a niebawem sezon wznowią judocy. Zapraszamy do sportowego podsumowania tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk!

BOBSLEJE

Na początku trzeciej dziesiątki w zawodach Pucharu Świata w bobslejach w Sankt-Moritz uplasowali się Aleksy Boroń/Bartosz Sienkiewicz i Radosław Sobczyk/Seweryn Sosna. W rywalizacji czwórek Polacy z Boroniem i Sienkiewiczem w składzie zajęli 18. miejsce. Gratulacje!

JUDO

Trwają przygotowania do sezonu judoczek i judoków. Podopieczni prof. Radosława Laskowskiego i Łukasza Kuczyńskiego trenują na Sali gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. Pierwszy start w 2024 roku zaplanowano na początek lutego. Trzymamy kciuki!

LEKKOATLETYKA

W Toruniu odbyły się Mistrzostwa Okręgu Pomorskiego. Lekkoatleci przywieźli z Kujaw worek medali. Złoto oraz rekordy życiowe wywalczyli podopieczni Macieja Ratajczaka – Kinga Burczyc (skok w dal U-16) oraz Nataniel Szwedka (300 m U-18). Znakomite rezultaty osiągnęły także zawodniczki Anny Sękowskiej-Rolbieckiej. Złote medale zdobyły Weronika Janeczek (60 m ppł U-16), Nadia Smoroń (200 m U-20) oraz Martyna Kaczkowska (300 m U-20). Na najwyższym stopniu podium stanęła również Natalia Świątkowska (skok w dal U-18), trenująca z Wojciechem Prokopem.

Podczas tych samych zawodów znakomity rezultat osiągnęła Aleksandra Piotrowska. Sprinterka Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk wygrała rywalizację na 60 metrów z czasem 7,44, co stanowi najlepszy wynik w tym sezonie halowym w Polsce. Trenerem Aleksandry jest Maciej Ratajczak.

W mityngu halowym w Warszawie świetnie zaprezentował się Tobiasz Butra. Zawodnik trenujący z Ryszardem Kańskim uzyskał 7,14 m w skoku w dal i jest to najlepszy wynik w tym sezonie w kategorii U-20.

Gratulacje!

SPORT POWSZECHNY

Reprezentacja Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w futsalu kobiet wygrała 2:0 z AMW Gdynia i pewnie awansowała do półfinału Akademickich Mistrzostw Polski. W tych rozgrywkach zmierzą się z UAM Poznań, UMed Łódź i Wojskową Akademią Techniczną. Zmagania odbędą się w dniach 26-28 stycznia.

SZERMIERKA

Florecistka i floreciści Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk wystąpili w Pucharze Świata w Paryżu. Najlepsze rezultaty reprezentanci osiągnęli w turniejach drużynowych. Reprezentacja kobiet (niestety bez naszych klubowiczek w składzie) wywalczyła 3. miejsce, a drużyna męska była siódma. Ważną rolę w zespole florecistów pełni Michał Siess. Kolejne zawody odbędą się w Kairze, które będą kluczowe w kontekście kwalifikacji olimpijskich. Brawo!

W zmaganiach indywidualnych najlepiej z florecistów naszego Klubu spisali się Adam Podralski i Michał Siess, którzy zostali sklasyfikowani w dziewiątej dziesiątce, natomiast wśród kobiet wystąpiła Amelia Olszewska i zajęła 92. miejsce.

TENIS STOŁOWY

W meczu tenisowej II Ligi trzeci zespół KS AZS AWFiS BALTA Gdańsk wygrał 8:2 z Maximus Broker Toruń.

W miniony weekend odbyło się Grand Prix Polski Weteranów. Bardzo dobrze spisał się Wojciech Kowalski, który w kategorii 40-49 lat stanął na najniższym stopniu podium. W kategorii 50-59 na miejscach 25-32 sklasyfikowano Michaela Lauritsena. Brawo!

ŻEGLARSTWO

Radosław Furmański przygotowywał się w ubiegłym tygodniu do startu w MŚ klasy iQFoil. Żeglarz KS AZS AWFiS Gdańsk trenował w Lanzarote, która jest gospodarzem mistrzostw. Regaty o medale rozpoczną się 26 stycznia. Powodzenia!

SPRAWY ORGANIZACYJNE

Wiceprezes Maciej Szafran, dyrektor Bartosz Gajek oraz koordynator bazy sportów wodnych Piotr Myszka spotkali się z przedstawicielami Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego w celu omówienia spraw bieżących bazy sportów wodnych w Gdańsku-Jelitkowie.

W biurze Klubu odbyło się spotkanie z laureatami 21. Edycji Gdańskiego Gryfa Miesiąca – Emilią Paszek, Blanką Sójkowską, Janem Marjańskim i Maurycym Kosmowskim. Klub reprezentowali wiceprezes Maciej Szafran, dyrektor Bartosz Gajek oraz redaktor Krzysztof Gostomczyk, a laureatów wspierał trener Adam Paszek.

WSPÓLNE REDAGOWANIE SPORTOWYCH PODSUMOWAŃ

Zabrakło informacji o ważnym wyniku i wydarzeniu minionego tygodnia? Dopisz je w komentarzu, a my po weryfikacji dodamy je niezwłocznie do naszego posta.

Zapraszamy do takiej aktywności zawodników, trenerów, rodziców i działaczy!

Z góry dziękujemy i pozostajemy ze sportowym pozdrowieniem!

#azs #awfis #azsawfis #ksazsawfisgdansk #uzaleznieniodsportu

Partnerami Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk są:

Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, AZS Akademicki Związek Sportowy, AZS Gdańsk, BALTAsa.com, Bistro Przewaga Gdańsk AWF, Decathlon Trójmiasto, GIWK, Grupa GPEC, JOMA Sport Polska, Klub Rotary Gdynia, Kreska Mąki, Liceum Columbus, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Miasto Gdańsk, MKS Gala, Pomorskie, Pomorska Federacja Sportu, Port Gdańsk, Rada Samorządu Studentów AWFiS, Surf Burger, Top Gun Grill Bar, Ziaja Polska