Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 22 stycznia 2024
Powrót
Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk

Znakomity początek sezonu halowego notują lekkoatletki i lekkoatleci Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk. Bobsleiści otarli się o podium w Mistrzostwach Świata Juniorów. Wysyp medali dla studentów AWFiS podczas Mistrzostw Pomorza w pływaniu. Dobre wyniki odnotowali tenisistki i tenisiści stołowi w rozgrywkach ligowych, a także florecistki i floreciści w Pucharze Świata Juniorów. Ewa Lewandowska i młodzi żeglarze klasy Optimist wystąpili w podcastach Klubu i PZŻ, a Klub podpisał kolejną umowę promocyjną z miastem Gdańsk. Zapraszamy do sportowego podsumowania tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk!

BOBSLEJE

W Mistrzostwach Świata Juniorów, które odbyły się w ubiegłym tygodniu w Sankt Moritz, bobsleiści Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk otarli się o podium! Bartosz Sienkiewicz w dwójce z Dominikiem Boińskim uplasowali się na czwartej lokacie, a Aleksy Boroń i Dawid Buba byli siódmi. Brawo!

JUDO

Trwają przygotowania do nowego sezonu judo. W programie „Panorama Sport” TVP3 Gdańsk o okresie treningowym opowiedzieli Jakub Biedrzycki i powracająca na matę po przerwie macierzyńskiej Karolina Miller. Zapraszamy do obejrzenia materiału na profilu sekcji judo.

LEKKOATLETYKA

Aleksandra Piotrowska z kolejnym rekordem życiowym! W drugim starcie sezonu halowego na mityngu w Spale zawodniczka trenująca pod okiem Macieja Ratajczaka przebiegła 60 metrów w czasie 7.37! Gratulacje!

W tych samych zawodach bardzo dobry start zanotował Michał Łowicki. To również zawodnik z grupy trenerskiej Macieja Ratajczaka. Łowicki zwyciężył w biegu na 400 metrów, bijąc „życiówkę” w czasie 49,02 s.

W Spale startowały także zawodniczki Anny Sękowskiej-Rolbieckiej. Aleksandra Belowska pobiła swój rekord życiowy w biegu na 300 metrów, a Martyna Kaczkowska była trzecia w rywalizacji na 400 metrów (również z rekordem życiowym). Rekordy życiowe na początku sezonu halowego pobiły także Marianna Bizon w biegu na 1000 m oraz Maria Dadci na 600 m. Trzecie miejsce w biegu na dystansie 600 metrów wywalczyła Agata Kołakowska. Brawo!

SPORT POWSZECHNY

Grad medali dla studentów AWFiS na Mistrzostwach Pomorza w pływaniu. Rywalizacje na 50 m stylem dowolnym i 50 m stylem motylkowym wygrał Cezary Kray. Na podium stanęli również Szymon Szulkowski (2 miejsce na 50 m dowolnym i 50 m motylkowym), Alicja Krauze (3 miejsce stylem zmiennym) oraz Mateusz Pietkiewicz (3 miejsce 50 m stylem klasycznym). Dwa złote medale wywalczyli również mężczyźni w sztafetach 4×50 m stylem dowolnym oraz 4×50 m stylem zmiennym. Pływacy wystąpili w składzie: Kray, Pietkiewicz, Maczyszyn, Szulkowski. Gratulacje!

W rozgrywkach Pomorskiej Ligi Akademickiej w futsalu kobiet dwa zwycięstwa odniosły studentki AWFiS. Pokonały Politechnikę Gdańską 6:4 oraz Uniwersytet Gdański 2:1. Trenerem piłkarek jest Michał Chamera. Brawo!

SZERMIERKA

Juniorzy z Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk wystartowali w zawodach Pucharu Świata we florecie. W rywalizacji kobiet Marta Jakubowska była 43., a Amelia Olszewska 46. (trenerem florecistek jest Konrad Pietrusiak), natomiast w rywalizacji mężczyzn Idzi Duraj zajął miejsce w drugiej setce. Kobiety rywalizowały w Zagrzebiu, a mężczyźni w Aix-en-Provence.

W turnieju drużynowym Polki (z Jakubowską i Olszewską w składzie) zajęły 7., a Polacy 6. miejsce. Trenerem Kadry Polski młodych florecistów jest Łukasz Szymański.

TENIS STOŁOWY

Remis i porażka w rozgrywkach I Ligi tenisa stołowego. Podopieczni Bartosza Gajka zremisowali 5:5 z Gorzovią Gorzów Wielkopolski, a przegrali 1:9 z KTS Nowy Dwór Mazowiecki.

W spotkaniach II ligi tenisa stołowego tenisiści stołowi KS AZS AWFiS BALTA Gdańsk rywalizowali ze zmiennym szczęściem. Trzecia drużyna wygrała KUKS Remusem Kościerzyna 8:2, natomiast czwarta przegrała z tą samą drużyną 3:7. Czwarty zespół AZS AWFiS Gdańsk wygrał niedzielne starcie z Szańcem Świecie nad Osą 7:3.

W meczu II ligi kobiet tenisa stołowego zawodniczki naszego Klubu przegrały z MRKS Gdańsk 6:8.

WIOŚLARSTWO

W najbliższą niedzielę odbędzie się wiosłowanie z WOŚP. Czynny udział w wydarzeniu rokrocznie bierze sekcja wioślarska naszego klubu. W tym roku gdańszczanie spotkają się w Centrum Handlowym FORUM. Przez cały dzień będzie można spróbować swoich sił na ergometrze wioślarskim. Zapraszamy!

ŻEGLARSTWO

Trwa okres przygotowawczy do sezonu klasy Optimist. Zawodnicy Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk udali się wraz z trenerem Adamem Paszkiem do Hiszpanii, gdzie trenują w przededniu zawodów kontrolnych. Najlepsi żeglarze z grupy Optimist – Emilia Paszek, Blanka Sójkowska, Jan Marjański oraz Maurycy Kosmowski wystąpili w 13. odcinku podcastu naGRYFani. Zapraszamy do odsłuchania najnowszej rozmowy na kanałach klubowych na YouTube i Spotify.

Ewa Lewandowska była gościem Karoliny Sołtaniuk w podcaście Polskiego Związku Żeglarskiego „Moc Wiatru”. Mistrzyni Świata w klasie 29er opowiedziała o m.in. wspomnieniach z mistrzowskiego wyjazdu do Brazylii, zmianie klasy, a także normalnym życiu licealistki. Zapraszamy do odsłuchania na kanałach Polskiego Związku Żeglarskiego!

SPRAWY ORGANIZACYJNE

Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk podpisał umowę promocyjną z miastem Gdańsk na rozgrywki Lotto Superligi tenisa stołowego.

WSPÓLNE REDAGOWANIE SPORTOWYCH PODSUMOWAŃ

Zabrakło informacji o ważnym wyniku i wydarzeniu minionego tygodnia? Dopisz je w komentarzu, a my po weryfikacji dodamy je niezwłocznie do naszego posta.

Zapraszamy do takiej aktywności zawodników, trenerów, rodziców i działaczy!

Z góry dziękujemy i pozostajemy ze sportowym pozdrowieniem!

#azs #awfis #azsawfis #ksazsawfisgdansk #uzaleznieniodsportu

Partnerami Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk są:

Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, AZS Akademicki Związek Sportowy, AZS Gdańsk, BALTAsa.com, Bistro Przewaga Gdańsk AWF, Decathlon Trójmiasto, GIWK, Grupa GPEC, JOMA Sport Polska, Klub Rotary Gdynia, Kreska Mąki, Liceum Columbus, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Miasto Gdańsk, MKS Gala, Pomorskie, Pomorska Federacja Sportu, Port Gdańsk, Rada Samorządu Studentów AWFiS, Surf Burger, Top Gun Grill Bar, Ziaja Polska