Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 29 stycznia 2024
Powrót

Pierwsze medale Mistrzostw Polski 2024 trafiają do gabloty Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk. Indywidualnie krążki wywalczyli wioślarka Anna Khlibenko i florecista Idzi Duraj, natomiast drużynowo na podium stanęły florecistki – Amelia Olszewska, Marta Jakubowska, Julia Graczyk i Gabriela Bessman. Znakomite rezultaty w sezonie halowym osiągają lekkoatleci naszego Klubu. Po weekendzie na czele polskich list znajdują się Laura Tyszko i Tobiasz Butra. Na arenie międzynarodowej zaprezentowała się Aleksandra Piotrowska, która utrzymuje swoją najlepszą formę w karierze. Pierwszy sukces mają za sobą również studentki AWFiS. W Akademickich Mistrzostwach Polski w futsalu bezproblemowo uzyskały przepustkę do finału. Zapraszamy do sportowego podsumowania tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk.

GIMNASTYKA

Na Hali Leszka Blanika w Gdańsku odbyły się konsultacje szkoleniowe Kadry Narodowej w gimnastyce sportowej mężczyzn. Wśród trenujących znaleźli się m.in. gimnastycy z Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk. Gratulacje!

LEKKOATLETYKA

Tobiasz Butra i Laura Tyszko z najlepszymi wynikami w swoich kategoriach w Polsce! Zawodnik trenujący z Ryszardem Kańskim w skoku w dal osiągnął 7,36 m podczas mityngu w Toruniu, co stanowi najlepszy wynik w tym sezonie w Polsce dla kategorii U-20. Laura Tyszko przeskoczyła poprzeczkę zawieszoną na wysokości 3,90 m, co jest najlepszym tegorocznym wynikiem w Polsce w kategorii U-18 (w której startuje Laura) oraz w kategorii U-20. Trenerem Laury jest Edward Szymczak.

Aleksandra Piotrowska wystąpiła w finale międzynarodowego mityngu Orlen Cup w Łodzi! W eliminacjach biegu na 60 metrów wyrównała swój rekord życiowy (7.37 s), natomiast w finale była ósma z czasem 7.38 s. Trenerem Oli jest Maciej Ratajczak.

Bardzo dobry wynik po powrocie do treningów osiągnął również Damian Opuszewicz. Sprinter trenujący z Maciejem Ratajczakiem pobiegł 60 metrów w czasie 6,85 s, co jest jego rekordem życiowym. Na tym samym mityngu swoją życiówkę pobił również Michał Łowicki w biegu na 400 metrów. Gratulacje!

Znakomite wyniki na Mityngu im. Ireny Szewińskiej osiągnęli młodzi lekkoatleci Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk. Były to również Mistrzostwa Okręgu w kategoriach U-12 i U-14. W rywalizacji tyczkarek do lat 14 srebrny medal z rekordem życiowym wywalczyła Lidia Melzacka (trener Edward Szymczak), a w biegu na 200 metrów trzeci był Igor Kozłowski (trener Klaudia Huniewicz) również z życiówką. W kategorii do lat 16 świetnie poradziły sobie Weronika Janeczek i Lena Sosler. Podopieczne Anny Sękowskiej-Rolbieckiej zdobyły dwa medale w biegu na 200 metrów – Sosler była pierwsza, a Janeczek trzecia. Lena Sosler zdobyła również srebro w biegu na 60 metrów, a Weronika Janeczek w biegu na 60 metrów przez płotki. We wszystkich konkurencjach pobiły rekordy życiowe! Na drugim stopniu podium stanęła również Oliwia Prostak, która rywalizowała w skoku o tyczce do lat 16. Trenerem Oliwii jest Edward Szymczak.

SPORT POWSZECHNY

Studentki Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu awansowały do finału Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu. Podczas rywalizacji w Poznaniu wygrały pięć meczów, a przegrały tylko jeden. Ostatecznie zostały sklasyfikowane na 3. miejscu i wezmą udział w rozgrywkach finałowych w Warszawie. Trenerem piłkarek jest Michał Chamera. Brawo!

SZERMIERKA

Idzi Duraj srebrnym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów we florecie! Na siódmym miejscu zawody w Trzebnicy zakończył Miłosz Możejko. Oboje trenują pod okiem Krzysztofa Walki. Gratulacje!

Tuż za podium w rywalizacji kobiet uplasowała się Amelia Olszewska, a ósme miejsce wywalczyła Julia Graczyk. To florecistki trenujące z Konradem Pietrusiakiem.

W turnieju drużynowym florecistki KS AZS AWFiS Gdańsk zdobyły srebrne medale w składzie Gabriela Bessman, Julia Graczyk, Marta Jakubowska i Amelia Olszewska. Floreciści uplasowali się na piątym miejscu. Brawo!

TENIS STOŁOWY

Szymon Malicki wywalczył miejsce pod koniec drugiej dziesiątki podczas III Grand Prix Polski seniorów.

W rozgrywkach II ligi tenisa stołowego trzecia drużyna AZS AWFiS BALTA Gdańsk wygrała z Kamix ATS Małe Trójmiasto Rumia 7:3, a czwarty zespół klubowy przegrał z Maximus Broker Toruń 2:8.

W środę na spotkaniu w Olivia Star kierownik sekcji tenisa stołowego Bartosz Gajek w imieniu sekcji podpisał umowę sponsoringową z firmą Omida Group Bartłomiej Glinka.

WIOŚLARSTWO

Anna Khlibenko została wicemistrzynią Polski seniorek w ergometrze wioślarskim. Wioślarka Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk zajęła drugie miejsce podczas rywalizacji w Oleśnicy. W czołowej dziesiątce znalazły się również Rozalia Linowska, Gabriela Stefaniak i Anna Potrzuska. W rywalizacji mężczyzn wagi lekkiej na ósmym miejscu zawody zakończył Filip Dobrzeniecki. Wszyscy trenują pod okiem Michała Rychlickiego.

W Centrum Handlowym Forum Gdańsk odbyło się Wiosłowanie dla WOŚP. Aktywny udział w zachęcaniu do rywalizacji na ergometrach wioślarskich oraz zbieraniu funduszy na leczenie pulmunologiczne wzięli członkowie sekcji wioślarskiej Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk.

W plebiscycie na Najpopularniejszego Trenera sekcji wioślarskiej zwyciężył Andrzej Petrykowski. W lutym trenerzy powalczą o tytuł Najpopularniejszego Trenera Klubu. Gratulacje!

ŻEGLARSTWO

Klubowa ekipa klasy Optimist jest po zgrupowaniu i regatach XVI Trofeo Euromarina Optimist Torrevieja w Hiszpanii. Na starcie stanęło 419 zawodników. W mocno obsadzonej stawce najlepiej zaprezentował się Jan Marjańskim, kończąc regaty na 22. miejscu. Gratulacje!

– Przygotowania do sezonu idą po naszej myśli. Zdobywamy cenne doświadczenie i testujemy nowe rozwiązania sprzętowe i techniczne. Dzisiaj przywitamy młodszą grupę Opti z trenerem Filipem na czele, która rozpoczyna zgrupowanie. Pozdrowienia z cieplutkiej Hiszpanii! – komentuje trener Adam Paszek.

Na hiszpańskiej wyspie Lanzarote rozpoczynają się dzisiaj Mistrzostwa Świata klasy iQFoil. Na starcie pojawił się Radosław Furmański. Trzymamy kciuki za udane regaty!

SPRAWY ORGANIZACYJNE

Nie żyje Andrzej Trojanowski. W latach 2005-2019 był dyrektorem biura Prezydent Miasta Gdańska ds. Sportu, a w ostatnich latach szefem Gdańskiej Rady Sportu. W 2023 roku za współpracę z Klubem Sportowym AZS AWFiS Gdańsk został uhonorowany wyróżnieniem „Skrzydła Sportowca”. Pogrzeb Pana Andrzeja odbędzie się w środę 31 stycznia.

W czwartek odbyło się wideokonferencyjne spotkanie wiceprezesa Macieja Szafrana, dyrektora Bartosza Gajka i doradcy biznesowego Jacka Antczaka. Celem rozmowy było omówienie struktury organizacji oraz raportowania zarządczego.

W piątek w biurze Klubu odbyło się spotkanie organizacyjne wiceprezesa Macieja Szafrana z dyrektorem Bartoszem Gajkiem.

W sobotę wiceprezes Maciej Szafran spotkał się z koordynatorem bazy żeglarskiej w Gdańsku-Jelitkowie Piotrem Myszką. Rozmowy dotyczyły spraw bieżących.

Trwają ostatnie prace nad ofertą sponsoringową Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk.

WSPÓLNE REDAGOWANIE SPORTOWYCH PODSUMOWAŃ

Zabrakło informacji o ważnym wyniku i wydarzeniu minionego tygodnia? Dopisz je w komentarzu, a my po weryfikacji dodamy je niezwłocznie do naszego posta.

Zapraszamy do takiej aktywności zawodników, trenerów, rodziców i działaczy!

Z góry dziękujemy i pozostajemy ze sportowym pozdrowieniem!