Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 05 lutego 2024
Powrót

Za nami Mistrzostwa Europy w bobslejach i skeletonie oraz Mistrzostwa Świata w żeglarskiej klasie iQFoil. Zawodnicy Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk uplasowali się na nich w drugiej dziesiątce. Dobry występ w międzynarodowych zawodach zanotował judoka Szymon Przybylski. Świetne rezultaty w przededniu Halowych Mistrzostw Polski osiągają także lekkoatleci. Laura Tyszko nadal przewodzi na listach krajowych. Coraz bliżej Mistrzostwa Europy juniorów we florecie, a także kluczowe w kontekście kwalifikacji olimpijskich zawody Pucharu Świata seniorów. Gdańszczanie szlifują formę i sprawdzają się na tle światowej czołówki. Kolejne rozstrzygnięcia również w sporcie akademickim. Niestety tym razem futsaliści bez kwalifikacji na finałowe AMPy. Zapraszamy do sportowego podsumowania tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk!

BOBSLEJE

W Siguldzie odbyły się Mistrzostwa Europy w bobslejach. Dwójka Radosław Sobczyk i David Buba uplasowali się na 15. miejscu. Dzień wcześniej rozegrano zawody z cyklu Pucharu Świata i wówczas dwójka bobslejowa była na 20. miejscu.

Również na Łotwie rozegrano Mistrzostwa Europy w skeletonie. Vladyslav Polyvach wywalczył 20. miejsce, a w rywalizacji w ramach Pucharu Świata zajął 28. lokatę.

JUDO

Szymon Przybylski zajął 3. miejsce w zawodach z cyklu International Judo Tour w Pradze. To najlepszy wynik zawodników Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk w zawodach, które odbyły się w minionym tygodniu. Na siódmym miejscu sklasyfikowano Martynę i Bartosza Szaniawskiego, a dwa oczka niżej zawody zakończył Jakub Kuczyński. Brawo!

LEKKOATLETYKA

W Toruniu odbył się ogólnopolski halowy mityng lekkoatletyczny. W zmaganiach wystąpili lekkoatleci Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk. Liderka krajowych list juniorskich w skoku o tyczce Laura Tyszko przeskoczyła poprzeczkę zawieszoną na wysokości 3,82 m. Trenerem Laury jest Edward Szymczak. Dobre wyniki osiągnęli również podopieczni Macieja Ratajczaka. Aleksandra Piotrowska przebiegła 60 metrów w czasie 7,41 i wygrała rywalizację, natomiast Damian Opuszewicz na tym samym dystansie był trzeci. Rekord życiowy pobił Nataniel Szwedka, który dystans 300-metrowy przebiegł w czasie 36,55 s. Gratulacje!

SPORT POWSZECHNY

W półfinale Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu wystąpiła drużyna Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Niestety w porównaniu do futsalistek podopieczni Bartosza Dolańskiego nie zdołali awansować do rozgrywek finałowych. W turnieju rozegranym w Toruniu zajęli 11. miejsce.

SZERMIERKA

W minionym tygodniu juniorki i juniorzy Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk wzięli udział w zawodach z cyklu Pucharu Świata. W Zagrzebiu wystąpił Idzi Duraj, który indywidualnie uplasował się na 61. miejscu. Dobry wynik osiągnęła kadra Polski, która pod wodzą trenera z naszego Klubu Łukasza Szymańskiego wywalczyła 6. miejsce.

W Lipsku w zawodach Pucharu Świata Juniorek wystąpiły trzy florecistki sekcji szermierczej. Najlepiej spisała się Marta Jakubowska, która była 20. indywidualnie, a także wystąpiła w turnieju drużynowym z reprezentacją Polski i zajęła 4. miejsce. W zmaganiach indywidualnych wystąpiły także Amelia Olszewska i Julia Graczyk.

W Cetniewie odbyło się zgrupowanie kadry Polski seniorów we florecie z udziałem florecistów Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk oraz trenera Radosława Glonka. Jest to element przygotowania do Pucharu Świata w Turynie i w Kairze – zawodów bardzo istotnych w kontekście kwalifikacji olimpijskich. Trzymamy kciuki za udane treningi!

WIOŚLARSTWO

Wioślarki i wioślarze Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk zostali powołani do Kadr Narodowych na zgrupowania przedsezonowe. Anna Khlibenko i Anna Potrzuska będą trenować z reprezentacją Polski seniorów w Lago Azul (Portugalia). W Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem na zgrupowaniu kadry młodzieżowej przebywają Rozalia Linowska i Paulina Józefowicz. W Centralnym Ośrodku Sportu w Szczyrku formę szlifują juniorzy Celina Bulińska, Weronika Szarmach i Tymon Konopka. Wsparciem dla najmłodszych wioślarzy jest również obecność trenera klubowego Patryka Pszczółkowskiego.

ŻEGLARSTWO

Radosław Furmański znalazł się w drugiej dziesiątce Mistrzostw Świata klasy iQFoil na hiszpańskiej wyspie Lanzarote. Żeglarz KS AZS AWFiS Gdańsk uplasował się na 14. miejscu, wygrywając w trakcie regat dwa wyścigi. Gratulujemy!

SPRAWY ORGANIZACYJNE

Wiceprezes Maciej Szafran wziął udział w posiedzeniu Rady Sportu AZS w siedzibie Zarządu Głównego AZS w Warszawie. Spotkanie dotyczyło w głównej mierze projektu Akademickie Centra Szkolenia Sportowego.

WSPÓLNE REDAGOWANIE SPORTOWYCH PODSUMOWAŃ

Zabrakło informacji o ważnym wyniku i wydarzeniu minionego tygodnia? Dopisz je w komentarzu, a my po weryfikacji dodamy je niezwłocznie do naszego posta.

Zapraszamy do takiej aktywności zawodników, trenerów, rodziców i działaczy!

Z góry dziękujemy i pozostajemy ze sportowym pozdrowieniem!