Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 12 lutego 2024
Powrót

Cztery medale lekkoatletów na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w lekkoatletyce. Złoto wywalczyli Laura Tyszko i Tobiasz Butra. Druga była Monika Urban, a na trzecim miejscu rywalizację zakończyła Natalia Świątkowska. Dobre występy w międzynarodowych zawodach zanotowali również skeletonista Vladyslav Polyvach, żeglarz Michał Krasodomski oraz florecista Michał Siess. Przed nami ważne wydarzenie dla judoków! Zapraszamy do sportowego podsumowania tygodnia Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk!

BOBSLEJE

Zawodnik Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk Vladyslav Polyvach wystartował w dwóch zawodach z cyklu Pucharu Europy w skeletonie w austriackim Igls. Uplasował się na 17. i 23. miejscu. Gratulacje!

JUDO

W środę 14 lutego na Sali Judo gdańskiego AWFiS odbędzie się uroczystość nadania imienia Kazimierza Jaremczaka. Początek wydarzenia o godzinie 17.30. Serdecznie zapraszamy!

LEKKOATLETYKA

We Wrocławiu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. Lekkoatleci KS AZS AWFiS Gdańsk zajęli 4. miejsce w klasyfikacji medalowej! Złote medale wywalczyli Laura Tyszko (skok o tyczce U-18, trener Edward Szymczak) oraz Tobiasz Butra (skok w dal U-20, trener Ryszard Kański). Na drugim stopniu podium stanęła Monika Urban (bieg na 3000 metrów U-20, trener Krzysztof Szałach), a na trzecim miejscu sklasyfikowano Natalię Świątkowską (skok w dal U-18, trener Wojciech Prokop). Rekordy życiowe pobiły również podopieczne Anny Sękowskiej-Rolbieckiej – Martyna Kaczkowska (5. miejsce, bieg na 400 m) oraz Aleksandra Kopyłek (11. miejsce, bieg na 60 m). Gratulacje!

SPORT POWSZECHNY

W sobotę odbędą się kolejne zawody z cyklu Pomorskiej Ligi Akademickiej w szachy. Zapraszamy do udziału! Więcej szczegółów na stronie AZS Gdańsk.

SZERMIERKA

Michał Siess zajął 15. miejsce w zawodach z cyklu Grand Prix we florecie, które odbyły się w Turynie. Zawodnik Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk minimalnie przegrał walkę o czołową ósemkę wynikiem 13:14… We Włoszech wystąpili również Adam Podralski, Mateusz Kwiatkowski, Adam Jakubowski, Mateusz Kozak i Piotr Kaśków. Brawo!

TENIS STOŁOWY

Porażka w spotkaniu wyjazdowym AZS AWFiS BALTA Gdańsk w spotkaniu Lotto Superligi z Oxynetem Jarosław. Tenisiści stołowi przegrali z rywalami 1:3, a w dwóch singlowych pojedynkach Szymona Malickiego zabrakło szczęścia (oba przegrane 2:3 przy stanie 4:6 w tie-breaku). Kolejne spotkanie 12 lutego o godzinie 18 w Gdańsku. Rywalem gdańskiej drużyny będzie Poltarex Pogoń Lębork. Wstęp darmowy, zapraszamy!

W rozgrywkach I Ligi zmierzyły się drugie drużyny superligowych klubów. Zwyciężyły rezerwy Dekorglassu Działdowo, które pokonały AZS AWFiS BALTA II Gdańsk 8:2.

Znakomity wynik w zawodach z cyklu Grand Prix Polski Weteranów w Stężycy wywalczył Wojciech Kowalski. Tenisista Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk wygrał rywalizację w kategorii 40-49 lat. Gratulacje!

ŻEGLARSTWO

Michał Krasodomski wywalczył 7. miejsce w Mistrzostwach Hiszpanii w żeglarskiej klasie ILCA 7. Zawodnik trenuje pod okiem Mateusza Hanke. Brawo!

SPRAWY ORGANIZACYJNE

Przedstawiciele Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk spędzili drugi tydzień ferii zimowych na wyjeździe integracyjnym we Włoszech. Po powrocie wracamy ze zdwojoną siłą do naszych obowiązków!

WSPÓLNE REDAGOWANIE SPORTOWYCH PODSUMOWAŃ

Zabrakło informacji o ważnym wyniku i wydarzeniu minionego tygodnia? Dopisz je w komentarzu, a my po weryfikacji dodamy je niezwłocznie do naszego posta.

Zapraszamy do takiej aktywności zawodników, trenerów, rodziców i działaczy!

Z góry dziękujemy i pozostajemy ze sportowym pozdrowieniem!