Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 08 kwietnia 2024
Powrót

Łukasz Przybytek i Jacek Piasecki na podium zawodów Pucharu Świata na Majorce! Trzy medale z Mistrzostw Polski seniorów we florecie przywieźli przedstawiciele naszego Klubu. Indywidualnie na podium stanęli Adam Jakubowski i Adam Podralski, a w drużynie dołączyli do nich Michał Siess i Mateusz Kozak. Srebrne medale zdobyły również kobiety. Dobre rezultaty zanotowali młodzi gimnastycy oraz pływacy. W Akademickich Mistrzostwach Polski w judo studenci AWFiS wywalczyli cztery medale, z czego dwa były udziałem naszych Klubowiczów. Zapraszamy na sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk!

BOBSLEJE

W ubiegłym tygodniu sekcja bobslejowa przeprowadziła nabór. Udało się pozyskać kilka wzmocnień do grupy treningowej. Więcej szczegółów już wkrótce!

GIMNASTYKA

Nysa była miastem, w którym rozegrano zawody TAURON Pucharu Polski juniora młodszego i eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w gimnastyce sportowej. Wśród chłopców awans uzyskała cała piątka: Nazar Rudnytskyi (1. miejsce), Stefan Szósto-Szewczenko (4. Miejsce), Tomasz Leoszewski (5. Miejsce), Yehor Vasylevskyi (10. Miejsce) oraz Piotr Drapella. Trenerami są Kamil Hulbój, Piotr Mikołajek i Dawid Węglarz.

W tym samym mieście odbyły się również zawody w gimnastyce sportowej kobiet. Awans na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży wywalczyły cztery zawodniczki: Olivia Kosińska (1. Miejsce), Myroslava Zarnadze (15. Miejsce), Maja Minkiewicz (8. Miejsce) oraz Martyna Dias (20. Miejsce). Trenerami są Adam Kierzkowski, Alun Leach, Inha Netreba, Kamil Radomski i Marzanna Sosińska. Gratulacje!

PŁYWANIE

W Elbląskiej Wiośnie Pływackiej dobre wyniki osiągnęli młodzi pływacy Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk. Marta Kiseleva wygrała rywalizację na 100 m stylem klasycznym, a Błażej Kurkowski był drugi w konkurencji 100 m stylem klasycznym i 100 m stylem zmiennym. Trenerką Marty i Błażeja jest Alicja Pęczak-Graczyk.

Trenerzy sekcji pływackiej wzięli udział w szkoleniu dot. budowania umiejętności trenerskich w szkoleniu grup młodzieżowych.

SPORT POWSZECHNY

Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk we współpracy z Akademią Wychowania Fizycznego i Sportu zorganizował Akademickie Mistrzostwa Polski w judo. Zawodnicy sekcji judo zdobyli dwa brązowe medale – Martyna i Bartosz Szaniawscy, natomiast dwa krążki dołożyli studenci AWFiS Gdańsk – Paulina Muszyńska (złoto) oraz Hubert Biedrzycki (srebro). Gratulacje!

SZERMIERKA

Sekcja szermiercza z trzema medalami Mistrzostw Polski seniorów. W turnieju indywidualnym brązowe medale wywalczyli Adam Podralski i Adam Jakubowski, natomiast drużyna Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk w składzie Podralski, Jakubowski, Michał Siess i Mateusz Kozak zdobyła złote medale w turnieju drużynowym. Trenerami medalistów są Radosław Glonek i Andrzej Witkowski. Gratulacje!

Drużyna kobieca w składzie Amelia Olszewska, Ewa Zacharewicz, Oliwia Dębicka i Marta Jakubowska zostały wicemistrzyniami Polski! Trenerem jest Konrad Pietrusiak. Gratulacje!

Mariusz Krzemiński wygrał zawody Pucharu Europy weteranów w szpadzie, które odbyły się w Gdańsku. Brawo!

TENIS STOŁOWY

Superligowcy KS AZS AWFiS BALTA Gdańsk wygrali 3:2 z Akademią Zamojską Zamość. Nasi tenisiści stołowi są już pewni utrzymania w LOTTO Superlidze.

W rozgrywkach I ligi tenisa stołowego zawodnicy drugiej drużyny AZS AWFiS BALTA Gdańsk przegrali 4:6 z Palmiarnią Zielona Góra.

W meczu II ligi tenisa stołowego nasi tenisiści doznali porażki z drużyną Prosiaczek LUKS Kusy Laskowice 4:6.

ŻEGLARSTWO

Łukasz Przybytek i Jacek Piasecki zajęli 3. miejsce w Pucharze Księżniczki Zofii na Majorce. To regaty z cyklu Pucharu Świata! W klasie 49er w czołowej ósemce znalazły się jeszcze dwie załogi naszego Klubu. Na piątej lokacie zmagania zakończył Dominik Buksak, którego załogantem jest Szymon Wierzbicki z OŚ AZS Poznań, a ósmą pozycję wywalczyli Mikołaj Staniul i Kuba Sztorch. Brawo!

SPRAWY ORGANIZACYJNE

Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk podpisał kolejne umowy z Miastem Gdańsk na realizację projektu „Uzależnieni od sportu”.

Miniony weekend w Klubie przebiegał pod znakiem organizacji Akademickich Mistrzostw Polski w judo. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim zaangażowanym w realizację tego wydarzenia!

WSPÓLNE REDAGOWANIE SPORTOWYCH PODSUMOWAŃ

Zabrakło informacji o ważnym wyniku i wydarzeniu minionego tygodnia? Dopisz je w komentarzu, a my po weryfikacji dodamy je niezwłocznie do naszego posta.

Zapraszamy do takiej aktywności zawodników, trenerów, rodziców i działaczy!

Z góry dziękujemy i pozostajemy ze sportowym pozdrowieniem!