Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 10 czerwca 2024
Powrót

Szereg dobrych wyników w zawodach krajowych zanotowali sportowcy Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk. Najlepiej spisał się judoka Jakub Biedrzycki, który stanął na podium międzynarodowych zawodów w Rybniku. Dobry rezultat na Mistrzostwach Europy seniorów osiągnęła Karolina Urban. Kolejne mityngi lekkoatletyczne przynoszą kolejne życiówki. W ubiegłym tygodniu odbyły się także Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w gimnastyce oraz regaty w wioślarstwie morskim i żeglarstwie. Srebrny medal z Mistrzostw Polski weteranów do Gdańska przywiózł Wojciech Kowalski – tenisista stołowy. Zapraszamy na sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk!

GIMNASTYKA

W Olsztynie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w gimnastyce sportowej kobiet, w których najlepiej z naszych klubowiczek spisała się Liliana Szlendak, która uplasowała się na 6. miejscu w finale ćwiczeń wolnych oraz 16. miejscu w wieloboju. Drużynowo Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk wywalczył 4. miejsce. Brawo!

Gimnastycy sportowi Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk wystartowali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Pięciu z nich wystąpiło w finałach, a najlepiej spisał się Mikołaj Olszewski, który wywalczył brązowy medal w kółkach. Klubowa drużyna uplasowała się na 3. miejscu. Gratulacje!

JUDO

W Rybniku odbyły się zawody International Judo Tour, w których dobrze zaprezentowali się judocy Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk. Na trzecim miejscu w kategorii 66 kg uplasował się Jakub Biedrzycki. W zawodach wzięli udział również Bartosz Szaniawski i Szymon Przybylski, jednak nie zdołali przebrnąć eliminacji. Gratulacje!

LEKKOATLETYKA

Karolina Urban wystąpiła w Mistrzostwach Europy seniorów w Rzymie. Dyskobolka Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk zajęła 23. miejsce, a jej dysk osiągnął dystans 55,47m. Gratulujemy zawodniczce oraz trenerce Aleksandrze Walczak!

Aleksandra Piotrowska wygrała ogólnopolski mityng w Warszawie. Sprinterka w eliminacjach uzyskała czas 11.60 s, a w finale 11.67. Rekord życiowy pobiła inna podopieczna Macieja Ratajczaka. Kamila Sobczyk wystartowała w Piasecznie, gdzie przebiegła 100 metrów w czasie 12.03 s.

Tobiasz Butra został powołany do reprezentacji Polski na mecz międzypaństwowy w Brnie. Skoczek w dal trenuje w grupie Ryszarda Kańskiego. Gratulacje!

SPORT POWSZECHNY

Za nami półfinał Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Do finału zakwalifikowały się dwa zespoły z Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku: Szymon Zalewski z Dawidem Kularem oraz Jakub Wilkowski z Jakubem Klimikiem. Trzymamy kciuki za dobre rezultaty za kilka tygodni!

W Opolu odbyły się finały Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej mężczyzn. Drużyna Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku uplasowała się na miejscach 13-16, co oznaczało zajęcie 4. Miejsca w klasyfikacji Uczelni Wychowania Fizycznego. Brawo!

TENIS STOŁOWY

Wojciech Kowalski został wicemistrzem Polski weteranów! Zawodnik Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk stanął na drugim stopniu podium w kategorii 40-49 lat. Gratulacje!

WIOŚLARSTWO

W Gdańsku odbyły się zawody Pucharu Polski w wioślarstwie morskim. Dla juniorów była to też okazja do rywalizacji w ramach regat „Olympic Hopes”. Najlepiej nasi zawodnicy spisali się w zawodach jedynek juniorów. Reprezentanci Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk zajęli całe podium. Wygrał Tymon Konopka przed Tymonem Topijem i Maksymilianem Maciejewskim. Zwycięstwo w dwójce mieszanej juniorów odnieśli Tymon Topij i Celina Bulińska, natomiast w tej samej konkurencji na 3. miejscu uplasowali się Tymon Konopka i Weronika Szarmach. W dwójkach mieszanych juniorów na 3. miejscu znaleźli się Antoni Borysewicz i Anna Kuśmider (UKS 6 Gdańsk), a następnego dnia w tej samej konkurencji brąz wywalczyli Maksymilian Maciejewski i Nikola Horn (UKS 6 Gdańsk).

W rywalizacji seniorek trzecia była Marta Pluta. O jedno miejsce wyżej zakończyła rywalizację w parach mieszanych, gdzie startowała z Adamem Bujnowskim (GKS Drakkar). Gratulacje!

ŻEGLARSTWO

W Gdyni odbyły się regaty o Puchar Prezydenta Miasta. W klasie 420 żeglarki Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk zdominowały rywalizację do lat 19. Zwyciężyły Marta i Klara Piotrowskie przed Alicją Kurpiewską i Hanną Gębicką. Trenerem klasy 420 jest Bartosz Reiter. Gratulujemy!

W tych samych regatach w klasie ILCA 4 triumfowała Julianna Ponto. Brawo!

SPRAWY ORGANIZACYJNE

W poniedziałek odbyło się Posiedzenie Zarządu Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk w formie hybrydowej.

WSPÓLNE REDAGOWANIE SPORTOWYCH PODSUMOWAŃ

Zabrakło informacji o ważnym wyniku i wydarzeniu minionego tygodnia? Dopisz je w komentarzu, a my po weryfikacji dodamy je niezwłocznie do naszego posta.

Zapraszamy do takiej aktywności zawodników, trenerów, rodziców i działaczy!

Z góry dziękujemy i pozostajemy ze sportowym pozdrowieniem!