Sekcja Gimnastyka

Powrót

Kierownik Sekcji

Piotr Sawicki

Email

gimnastyka@azsawfis.pl

Telefon kontaktowy

797 807 350

Strona www

akademiablanika.pl

Informacje dodatkowe

pn-pt (9:00 - 15:00)

Gimnastyka jest jednym z trudniejszych sportów. Każdego dnia wymaga od zawodnika ogromnego zaangażowania fizycznego, psychicznego i intelektualnego. U dzieci i młodzieży biorących udział w zajęciach, trening gimnastyczny powoduje zwiększenie siły, koordynacji ruchowej, gibkości oraz uczy systematyczności i wytrwałości.

Jest to również dyscyplina wymierna, estetyczna, w której wynik zależy od sędziów oceniających wykonanie układu. W ostatnich latach sport gimnastyczny znacznie się rozwinął i stawia przed zawodnikami dużo wyższe wymagania niż przed dziesięcioma czy dwudziestoma laty. Układy są dużo bardziej widowiskowe ze względu na stopień trudności elementów oraz ich kombinacji a także wirtuozerię wykonania układów na poszczególnych przyrządach.

Sekcja Gimnastyczna AZS AWFiS zrzesza ponad 100 zawodników od kategorii młodzika do seniora.

W swojej historii długiej historii, najbardziej utytułowanym zawodnikiem jest Leszek Blanik, który pod barwami klubu osiągnął tytuły Mistrza Europy, Mistrza Świata, i Mistrza Olimpijskiego.

Równie utytułowani zawodnicy klubu którzy osiągali bardzo dobre wyniki na Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy to m.in Marek Łyszczarz oraz Roman Kulesza.

Treningi sekcji odbywają się codziennie w szkole podstawowej numer 42 Gdańsk-Suchanino, oraz Hali Gimnastycznej Leszka Blanika AWFiS.

Akademia Leszka Blanika AZS AWFiS

Głównym celem działalności Akademii jest wspieranie sportowców trenujących gimnastykę sportową poprzez rozwijanie szeroko pojętej gimnastyki, akrobatyki sportowej oraz inne formy gimnastyczne w postaci zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Wszystkie działania mają celu również kreowanie pozytywnego wizerunku Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku.

Sekcja prowadzi zajęcia indywidualne i grupowe, skierowane do dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych.

Pomysłodawcą projektu jest Mistrz Olimpijski, Mistrz Świata i Europy w gimnastyce sportowej, który przez wieloletnią karierę sportową oraz działalności polityczna przyczynił się do wybudowania najnowocześniejszego obiektu gimnastycznego w Polsce. Trenerami w Akademii są wykwalifikowane osoby, od lat związane ze sportem i posiadające doświadczenie w pracy z różnymi grupami wiekowymi.

Zapisy na zajęcia pod adresem: akademiablanika.pl