Sekcja Lekkoatletyka

Powrót

Kierownik Sekcji

Bartosza Gajek

Email

lekkoatletyka@azsawfis.pl

Telefon kontaktowy

662 444 272

Informacje dodatkowe

Dawid Antoszewski (grupa początkująca) tel. 723 640 917

Sekcja lekkiej atletyki AZS AWFiS Gdańsk

Oferta naszej sekcji skierowana jest począwszy od najmłodszych dzieci pasjonatów lekkiej atletyki, chcących spróbować swoich sił w starciu z królową sportu do młodzieży którzy chcą kontunuować swoją przygodę ze sportem i dążyć do mistrzostwa sportowego w wybranej przez siebie konkurencji.

Treningi dla dzieci to profesjonalnie przygotowane treningi odbywają się 3 razy w tygodniu. W ich trakcie dzieci w formie zabawowej zapoznają się z podstawowymi konkurencjami LA m.in. bieg sprinterski na 60m, skok w dal, bieg przez plotki czy rzut oszczepem.

Naszymi celami są:

  • prawidłowy rozwój fizyczny dzieci i młodzieży
  • bezpieczne i aktywne spędzanie wolnego czasu
  • dawanie inspiracji i chęci do działania
  • udział w zawodach na poziomie międzyszkolnym, wojewódzkim i ogólnokrajowym
  • przygotowanie dzieci (fizycznie i mentalnie) do kolejnych kroków w karierze sportowca
  • rozpowszechnienie lekkoatletyki

Treningi odbywają się w poniedziałki, środy w godzinach 17:00-18.30 oraz w soboty od 10.00 do 11.30. Treningi grup zaawansowanych odbywają się pod okiem trenerów z wieloletnim doświadczeniem, którzy współpracują z kadrą narodową młodzieżową oraz seniorską.

Jako sekcja lekkiej atletyki specjalizujemy się w konkurencjach rzutowych: rzut oszczepem, pchnięciem kulom, rzut dyskiem. W konkurencjach biegowych również uzyskujemy bardzo dobre wyniki, począwszy od biegów krótkich do średnich. Nie obce są nam również wieloboje oraz skoki i trójskoki w dal. Współpracujemy również z Akademią tyczki gdzie od najmłodszych lat szkolimy przyszłych mistrzów.

Swoją przygodę ze sportem można zacząć od najmłodszych, począwszy od grupy początkującej. Następny krok to szkoła sportowa ZSSiO w Gdańsku z którą współpracujemy na co dzień. Idąc dalej liczne grono naszych zawodników wybiera studia AWFiS w Gdańsku gdzie można bardzo dobrze połączyć naukę z wyczynowym sportem.

Ze sportowym pozdrowieniem i do zobaczenia :)