Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 21 listopada 2022
Powrót
Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk

Dominacja florecistów KS AZS AWFiS Gdańsk w Pucharze Polski seniorów! Świetne wyniki na Pucharze Europy w bobslejach oraz pierwsze wyniki z zawodów studenckich. Członkowie zarządu klubu pojawili się na ważnych krajowych wydarzeniach. W ramach promocji otwartych zajęć dla wszystkich ukazał się materiał na portalu Trojmiasto.pl. Co jeszcze działo się w naszym klubie w ostatnim tygodniu?

BOBSLEJE

Miejsca w drugiej dziesiątce Pucharu Europy w Lillehammer wywalczyli reprezentanci Polski w bobslejach i skeletonie. Nasz klub reprezentowali Bartosz Sienkiewicz, Aleksy Boroń, Seweryn Sosna, Radosław Sobczyk i Vladyslav Polyvach. To początek sezonu zimowego dla naszych klubowiczów. Kolejne zawody Pucharu Europy odbędą się w niemieckim Altenbergu.

GIMNASTYKA

Akademia Leszka Blanika AZS AWFiS była sponsorem największej gimnastycznej imprezy sportu powszechnego w Polsce – Gimnastyki dla Polaków. Z ramienia Polskiego Związku Gimnastycznego organizatorem był prezes Leszek Blanik, natomiast na warszawskim Torwarze pojawili się m.in. dyrektor Maciej Szafran, kierownik sekcji gimnastycznej Piotr Sawicki, redaktor Krzysztof Gostomczyk oraz instruktorzy z Akademii Leszka Blanika.

Zapraszamy do udziału w licytacjach, z których całość dochodu przeznaczamy na wsparcie Yehora Korniichuka – gimnastyka KS AZS AWFiS Gdańsk, który uległ kontuzji kończyn dolnych. Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/512704746984461

SPORT POWSZECHNY

Odbył się turniej Gdańskie Akademickie Talenty w tenisie ziemnym. Pierwsze miejsce zajął Tsimur Harbatsevich, drugie Jędrzej Strzelecki, a trzeci był Hubert Luto. Najlepszą zawodniczką została Zuzanna Klugmann.

Członkowie sekcji sportu powszechnego Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk Karolina Ziółek, Daria Moćko, Stanisław Sosiński i koordynator Dominik Duda przebywali na szkoleniu AZS w gdańskich Górkach Zachodnich dla organizatorów Akademickich Mistrzostw Polski.

Siatkarki AWFiS wygrały rywalizację w turnieju mistrzów lig międzyuczelnianych w AZS COSA Wilkasy. Gratulacje!

Zimny prysznic w pierwszym meczu koszykarek w rozgrywkach Pomorskiej Ligi Akademickiej. AWFiS przegrał z UG. Przed nami kolejne mecze, w których będzie okazja do rehabilitacji.

Koszykarze AWFiS zajęli trzecie miejsce w turnieju eliminacyjnym do Igrzysk Lat Pierwszych. Nie udało się zarazem awansować do grudniowego finału zawodów.

PŁYWANIE

W Mistrzostwach Województwa Pomorskiego nasi pływacy wywalczyli cztery srebrne medale. Trzykrotnie na podium stał Damian Partyka (100 m zmiennym, 50 m klasycznym, 50 m motylkowym), a raz Andrzej Wierciński (100 m klasycznym). Gratulujemy!

SZERMIERKA

Dominacja florecistów KS AZS AWFiS Gdańsk w zawodach Pucharu Polski seniorów. Zwyciężył Michał Siess przed Piotrem Borowcem i Adamem Podralskim. W czołowej ósemce znalazł się także Mateusz Kozak. W rywalizacji kobiet szóste miejsce wywalczyła Amelia Olszewska. Gratulujemy zawodnikom oraz trenerom Radosławowi Glonkowi, Krzysztofowi Walce, Andrzejowi Witkowskiemu i Konradowi Pietrusiakowi.

Zawody Pucharu Polski seniorów były ostatnie w karierze dla Mikołaja Rudnickiego, który od wielu lat reprezentował barwy klubowe na arenie krajowej i międzynarodowej. Mikołaju, życzymy dużo sukcesów w kolejnym etapie życia!

TENIS STOŁOWY

Tenisiści KS AZS AWFiS BALTA Gdańsk rozegrali dwa mecze Lotto Superligi w minionym tygodniu. Pierwsze spotkanie w Białymstoku przegrali 0:3, natomiast w niedzielnym spotkaniu w Gdańsku okazali się lepsi od Oxynetu Jarosław 3:2.

Pozostali reprezentanci naszego klubu wygrywali swoje mecze w ubiegłym tygodniu. Pierwszoligowcy wygrali derbowe starcie z OSSM Gdańsk 6:4, trzecioligowcy triumfowali 8:2 z GKTS Gdańsk, a kobiety w rozgrywkach drugiej ligi pokonały drużynę z Chełmna 8:0.

SPRAWY ORGANIZACYJNE

We wtorek w Warszawie odbył się Kongres Sport Biznes Polska. Na wydarzeniu obecny był dyrektor Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk Maciej Szafran.

W kolejnym dniu miało miejsce spotkanie dyrektora Macieja Szafrana oraz głównej księgowej klubu z kanclerzem AWFiS Sławomirem Polańskim. Rozmowy dotyczyły bieżącej współpracy.

Dyrektor Maciej Szafran spotkał się z Tadeuszem Wojciechowskim i Grzegorzem Botwiną w sprawie dalszych planów ws. Europejskich Inicjatyw dla Sportu.

Specjalistka ds. administracyjnych Dominika Ossowska wzięła udział w szkoleniu Narodowego Instytutu Wolności dotyczącym programu funduszu inicjatyw obywatelskich „NOWEFIO”.

Trwa promocja otwartych zajęć dla wszystkich realizowanych za pomocą programów „Od kanapowca do sportowca”, „PROFIS-Sport bez uzależnień” oraz „Akademickie Centra Sportów Rakietowych”. Pojawił się materiał na portalu Trojmiasto.pl

Zapraszamy wszystkich do skorzystania z naszej oferty. Szczegóły w artykule na naszej stronie.

WSPÓLNE REDAGOWANIE SPORTOWYCH PODSUMOWAŃ

Zabrakło informacji o ważnym wyniku i wydarzeniu minionego tygodnia? Dopisz je w komentarzu, a my po weryfikacji dodamy je niezwłocznie do naszego posta.

Zapraszamy do takiej aktywności zawodników, trenerów, rodziców i działaczy!

Z góry dziękujemy i pozostajemy ze sportowym pozdrowieniem!

Partnerami Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk są:

Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, AZS Akademicki Związek Sportowy, AZS Gdańsk, BALTAsa.com, Decathlon Polska, GIWK, Grupa GPEC, JOMA, Klub Rotary Gdynia, Kreska Mąki, Liceum Columbus, Matuszak Legal & Sport, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Miasto Gdańsk, MKS Gala, Pomorskie, Pomorska Federacja Sportu, Rada Samorządu Studentów AWFiS, Surf Burger, Top Gun Grill Bar, Ziaja Polska